VETERINÁRNÍ ORDINACE
 

MVDr. Daniela Plešová
 
Pravoslava Veselého 6
 
695 01 Hodonín
 
mail: silvetta@seznam.cz
 
telefon: +420 607 520 612

Ordinační hodiny
 
Po - Pá  9 - 12 14 - 18
 

        ›› více
 
Využijte možnost objednání

Dirofilarióza

Dirofilarióza je onemocnění psů, které se v minulosti vyskytovalo pouze v oblastech s tropickým a subtropickým klimatem (například Itálie, Španělsko, Chorvatsko, Turecko, Řecko atd., výjimkou nejsou ani země jako USA, Kanada, Austrálie, …). V současné době se díky globálnímu oteplování a častějšímu cestování lidí i zvířat tato infekce stává aktuální i v našich zeměpisných šířkách (Maďarsko, Rakousko, Slovensko, Česká republika).

Původcem je parazit - dirofilárie (vlasovec). Tyto tenké hlístice se usidlují v srdci nebo podkoží napadeného jedince. Z jednoho hostitele na druhého je nákaza přenášena různými druhy komárů.

U nás je aktuálně nejrizikovější oblastí výskytu dirofilariózy jižní Morava, v letošním roce byli pozitivní jedinci zjištěni na Břeclavsku i na Hodonínsku (obce Radějov, Strážnice, Ratíškovice, Josefov...).

Srdeční dirofilarióza

Diagnóza a terapie srdeční červivosti

Podkožní dirofilarióza

Diagnóza a léčba podkožní červivosti

PrevenceAktuálně:

Dirofilarióza psů

V souvislosti s měnícími se klimatickými podmínkami dochází ke stále častejšímu výskytu onemocnění savců dirofilariózou. Hodonínsko spolu s Břeclavskem patří mezi sledované regiony. Loňský rok probíhal průzkum pouze na Břeclavsku, letošní rok byl průzkum rozšířen i na Hodonínsko a byla zjištěna řada pozitivních záchytů. Jednalo se o jedince z obcí Radějov, Strážnice, .... Více

Virová onemocnění:

Hemoragické onemocnění (mor) a myxomatóza králíků

Jedná se o virová onemocnení, která vetšinou koncí úhynem zvírete. K prenosu dochází predevším prostrednictvím krev sajícího hmyzu. Byt se tato onemocnení šírí nejlépe tam, kde jsou chována vetší množství králíku, vakcinaci rozhodne doporucuji i u králíku chovaných jako clenové domácnosti.